درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده Ž
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
Ž


آیا پایرت بی می‎تواند با اجرای طرح آزمایشی جدید برای کسب درآمد از طریق کاربران خود و معدن‌کاوی ارزهای رمزنگاری‌شده توسط سخت‌افزار بازدیدکنندگان، به ادامه مسیر این سایت بدون پذیرش تبلیغات کمک کند؟

امروزه سرویس‎های آنلاین رایگان برای ادامه حیات خود به مشکلی جدی برخورد کردند. علاوه بر هزینههای لازم برای پایدار نگه داشتن این سرویسها، حقوق گردانندگان، توسعه‌دهندگان و سایر افراد شاغل در این زمینه نیز باید پرداخت شود. برخی از آن‎ها به دریافت حق اشتراک از کاربران خود روی آورده‌اند. بسیاری دیگر نیز با پذیرش آگهی، هزینه‎‎های خود را تأمین میکنند؛ اما با گسترش برنامهها و اپهای مسدودکننده تبلیغات، این روش نیز در حال منسوخ شدن است.

بسیاری از کاربران علاقه‎ای به پرداخت حق اشتراک برای استفاده از سرویسهای آنلاین ندارند و استفاده از تبلیغات گرافیکی نیز موجب ایجاد مزاحمت برای آنها خواهد شد. به همین دلیل جستجوی برای مدلی بهینه در جهت تأمین هزینهها همچنان ادامه دارد. چندی پیش پایرت بی ایدهای در جهت کسب درآمد از طریق معدن‌کاوی ارزهای رمزنگاری‌شده از طریق مشترکان این سرویس ارائه کرد. در نگاه اول این طرح چندان آزاری برای کاربران ایجاد نمیکند و به‌ رایگان ماندن چنین سرویسهایی کمک خواهد کرد؛ اما در ادامه سؤالاتی اساسی در مورد این ایده مطرح شد.

یکی از اصلی‎ترین مشکلات این طرح، گسترش آسان بدافزارها از این طریق اعلام شده؛ مشکلی که در گذشته نیز بسیار رایج بوده است. وقتی تعدادی از کاربران اعلام کردند که فشار روی پردازنده‎ اصلی رایانه آن‎ها بدون هشدار قبلی افزایش زیادی پیدا کرده است، متوجه اجرای این طرح از سوی پایرت بی شدند. اگرچه در ادامه اعلام شد که افزایش توان مصرفی پردازندهها ارتباطی با بدافزار خاصی نداشته و به دلیل اجرای آزمایش‌هایی توسط توسعه‌دهندگان اصلی رخ داده است.

مقاله‌های مرتبط:

یکی از گرداننده‎های پایرت بی اعلام کرده است که هدف اصلی آنها سرپا نگه داشتن این سرویس بدون استفاده از تبلیغات است؛ اما این امر بدون شک نیازمند هزینه خواهد بود. به همین دلیل گفته شد این سرویس تنها از پردازندههای ۲۰ الی ۳۰ درصد از کاربران خود برای معدن‌کاوی ارز رمزنگاری‌شده «مونرو» استفاده خواهد کرد.

به‌تازگی خطای کد نویسی در این سرویس کشف شده است که نشان می‎دهد پایرت بی از پردازنده تمام کاربران خود برای کسب درآمد استفاده میکند. از نظر اخلاقی، پایرت بی باید اطلاعیهای در جهت آگاهی کاربران خود منتشر کند و قبل از بازدید، آن را به مشترکان نمایش دهد. اما آیا استفاده از سخت‌افزار تمامی بازدیدکنندگان میتواند هزینههای مربوطه را تأمین کند؟

وب‌سایت تورنت فریک اقدام به محاسبه درآمد کسب‌شده از این طریق کرده است. در این محاسبه تعداد بازدیدکنندگان پایرت بی، ۳۱۵ میلیون نفر در ماه در نظر گرفته شده است که هر یک در حدود ۵ دقیقه در این سایت باقی می‎ماند و از لپ‌تاپی با سخت‌افزار متوسط بهره میگیرد که توان پردازش ۳۰ هش در ثانیه دارد. با استفاده از سرویس معدن‌کاوی کوین‌هایو که به ازای هر یک میلیون هش، ۰.۰۰۰۱۵ واحد مونرو پرداخت می‎کند؛ تعداد هشهای ماهانه به رقم ۲,۸۳۵,۰۰۰ خواهد رسید که تنها ۱۲ هزار دلار درآمد در پی خواهد داشت.

بااین‌حال ممکن است با تغییر ارزش واحد مونرو میزان درآمد این سرویس نیز تغییر کند. هم‎چنین تعداد صفحاتی که در آنها از کدهای معدن‌کاوی استفاده شده است نیز تأثیر زیادی بر تعداد هشها خواهد داشت. اما بااین‌حال میتوان متوجه شد که درآمد کسب‌شده از این طریق چندان چشمگیر نخواهد بود. همچنین با بررسی کیف پول مربوط به کمکهای مالی از طرف کاربران، مشخص شد که میزان درآمد پایرت بی از این راه تنها ۱۰ دلار در روز بوده است.

ممکن است در آینده شاهد استفاده از این روش توسط سرویس‎های بیشتری برای کسب درآمد و ادامه ارائه خدمات رایگان به کاربران باشیم؛ اما در حال حاضر توجیه اقتصادی چندانی برای استفاده از آن وجود ندارد و سرویسهای رایگان همچنان نیازمند مدلهای اقتصادی جدیدتری برای تأمین هزینههای خود هستند.لینک منبع

مطلب میزان کسب درآمد پایرت بی از طریق کاربران خود چقدر است؟ در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :میزان کسب درآمد پایرت بی از طریق کاربران خود چقدر است؟
http://mofidestan.ir/%d9%85%db%8c%d8%b2%d8%a7%d9%86-%da%a9%d8%b3%d8%a8-%d8%af%d8%b1%d8%a2%d9%85%d8%af-%d9%be%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%b7%d8%b1%db%8c%d9%82-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%a7/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic